Aktuality

  
 . . 
                   

Poprask III.kat. chlapci
5.11.2015
Základní kolo přineslo 4 zápasy v poměrně těžké skupině. Průběh a výsledky odpovídaly tomu, že jsme ve výběru měli jen 1 "profíka" (tj. jedince hrajícího příslušnou dětskou ligu) z klubu Start98 a 4 členy (současnými či donedávna aktivními) našich florbalových kroužků, kdežto např. za ZŠ Horáčkova hrálo 5-6 "profíků" a v ZŠ Filosofská tradičně bývají hokejisté z nedaleké Kobry. Právě s Filosofskou hrál náš výběr úvodni zápas a prohrál 0:9, zkušení hokejisté měli lepší poziční hru, lepší kondici. Prohra nezanechala stopu do dalšího zápasu, do kterého jsme nastoupili po důležité týmové poradě... porazili jsme překvapivě tým ZŠ Na Líše 6:0 !! Proč překvapivě? V této škole několik let dosahovala dvojice trenérů dlouhodobě skvělých výsledků, ale letos jako by vyslali B-tým. Pravděpodobně důsledek toho, že jeden z dvojice se již tréninkům nevěnuje a florbal ve škole převzal nechvalně známý FBK Olymp, který vznikl z odpadlíků Florbal-školy
Bohužel se nám v tomto zápasu zranil náš jediný "profík" a do dalších zápasů už nemohl nastoupit (zranění kolena).
Třetí zápas přinesl souboj s tradičně silným týmem ZŠ Horáčkova, za který hrálo (jak již bylo zmíněno) 5-6 "profíků", tudíž vysoká prohra 1:11 není ani překvapení, ani ostuda. Jen pro zajímavost: tuto školu před několika lety reprezentoval např. Dominik Simon, bývalý hráč Sparty a Plzně, účastník MS 2015 v Praze a současný "tučňák" v NHL v Pittsburghu.
Po druhé prohře už byla šance na postup jen teoretická a v rukách soupeřů. Přesto podal náš výběr v posledním zápasu - se ZŠ Jeremenkova - asi nejbojovnější výkon a oproti předchozím duelům už s dobrou defenzivou. Koncem 1.poločasu jsme se ujali vedení 1:0, ale po několika minutách soupeř vyrovnal. Ve 2.poločasu jsme měli několik dobrých šancí na skórování, ale na naše florbalky se trochu lepila smůla, zásahy do tyčky či břevna brány se holt nepočítají, nicméně remíza 1:1 byla na závěr našeho účinkování uspokojivá a kluci si za bojovnost zaslouží pochvalu.
Dobrá zpráva je, že během krátké přípravy před turnajem se do florbalu Klubu Planina přihlásili již 4 sedmáci a další 3 tuto možnost nyní budou konzultovat s rodiči. Podobně se již 2 tréninků zúčastnily 3 dívky ze sedmých tříd - nutno dodat že velmi talentovaných a nadšených. Tudíž do příštího Poprasku (nebo možná už do Letních her 4x4) budou výběry chlapců i dívek mnohem lépe připraveny a budou mít větší šanci postoupit do finálové skupiny podobně, jako loni tým ve II.kategorii (3.-5.třídy), který byl tvořen výhradně našimi florbalovými odchovanci a jedním "profíkem" z klubu Start98.

Poprask 2015 - nove dresy
Poprask 2015 - nove dresy
Během turnaje zažily svoji premiéru nové dresy, které Klub Planina pořídil pro potřeby ZŠ, GMH i KP. Bohužel, ještě nebylo možné potisknout na přední straně logy, neboť jsme dosud neobdrželi logo ZŠ a logo GMH v požadovaném formátu (vektorovém). Proto jsme těsně před prázdninami na 41 dresů (velikosti S, M , L, XL a XXL) nechali "nažehlit" alespoň čísla na záda a logo našeho partnera. Loga na hruď tedy necháme dožehlit později.
Florbal - Poprask
3.11.2015
Blíží se každoroční meziškolní turnaje Poprask. Našich členů či odchovanců se týká III.kat. chlapci (6.+7.tř.) ve čt 5.11., III.kat. dívky (6.+7.tř.) ve čt 26.11., IV.kat. dívky (8.+9.tř.) v pá 27.11. a II.kat. mix (4.+5.tř. + max. 3 hráči ze 3.tř.) ve st 2.12.2015.
Naplněnost kurzů a kroužků
27.10.2015
Dosavadní počet přihlášených spolu s avizovanými příchody v následujících dnech a týdnech je příjemnou odměnou za vynaloženou energii a finance do proagace. Co se našich jednotek v tělocvičně, v této chvíli je zatím nefunkční (nedostatečně naplněn) pouze termín pro Florbal 2 v úterý, kde však lze očekávat změnu k lepšímu v následujících 2-3 týdnech vzhledem k blížícímu se turnaji Poprask (III. a IV.kat. dívky) a páteční termín, který jsme teprve nyní změnili z volejbalu na interkros pro I.stupeň ZŠ. A na I.stupni jsme zatím intrekros vyzkoušeli jen v 1.B a ve 2.B, naopak (zatím) odmítly tuto možnost v 1.A a v 2.A. Ve zbývajicích třídách se teprve budeme domlouvat a zároveň se pokusíme koupit interkrosky s kratší násadou, vhodnější pro malé děti. V jednotkách vedených ve třídách jsou funkční obě skupiny angličtiny a jedna skupina dramtického kroužku, očekáváme větší zájem v 1.třídách ve 2.pololetí, podobně jako loni). Zdravověda (ZZA) se blíží možnosti otevření kurzu, zájem o šifry a o Prahu zatím není dostatečný (o památky Prahy měla zájem skupinka maminek před nedávnými třídními schůzkami - měla zájem o kurz pro dospělé).
Fotbal
22.10.2015
Těší nás zvýšený zájem o fotbal ve srovnání s předchozím školním roce (tehdy jsme museli na jaře 2 skupiny sloučit do jedné a tak teprve dospět k počtu 9 účastníků, což bylo stále pod spodní hranicí optimálního počtu), nárůst je takřka +60% a ohlášeni jsou ještě další 2 zájemci. Už teď bychom rádi rozdělili fotbal na 2 skupiny (kromě počtu i z důvodu velkého rozdílu mezi začátečníky a pokročilými), ale opravdu není (po nově zavedené podmínce družiny) žádný prostor a termín k dispozici.
Florbal - MSFb žen 2015
21.10.2015
Připomínáme, že se blíží prosincové Mistrovství světa ve florbalu žen, které se bude konat ve Finsku a ČT4-sport bude tradičně vysílat sestřihy a přímé přenosy. Dobrá inspirace pro studentky ZŠ a GMH, aby se začaly věnovat florbalu a za několik let se třeba samy podívaly jako reprezentantky.
Zdravověda
19.10.2015
Díky zájmu dívek ze 6.tříd z Kamýku už vypadalo nadějně spuštění HMZ II, ale problém je v terminu, dosavadní nestíhají a posunout jej kvůli dalšímu programu nemůžeme. Pokud se spustí ZZA, zkusíme jim nabídnout účast, ačkoli ještě nebudou moci využít závěrečné certifikace do dovršení alespoň 15 let.
Interkros - dívky
16.10.2015
Dnešní dopoledne "výživná" série seznámení a výuky základů interkrosu na hodinách tělesné výchovy dívčích částí tříd. II. a IV.r. GHM, 6.AB a 7.A. Pouze 9.třída měla v době tělocviku besedu s MP. Do výčtu ještě patří 1.B. Několik děvčat z II.st. ZŠ se chystá přijít na pokusný trénink v úterý.
Interkros - chlapci
14.10.2015
Pokračujeme v základech interkrosu vyjma tříd, kde se připravují na basketbalový či florbalový turnaj.
Interkros - chlapci
13.10.2015
První návštěvy po domluvě s vyučujícími na hodinách tělesné výchovy, na kterých seznamujeme studenty se sportem zvaným interkros, který sice vznikl podobně jako florbal před cca 30 roky, ale není až tak známý, byť je pro ČR velmi úspěšný (9 zlatých z MS od r. 1999).
Naskladněno interkrosové vybavení
8.10.2015
Do jedné z nových skříněk navezeno 12 interkrosových holí, 12 míčků a také brankářská výstroj - vše je zatím zapůjčené od Českého interkrosového svazu a bude záviset na úspěšnosti náboru do kroužku interkrosu, abychom mohli výzbroj pro potřeby školy a klubu zakoupit. Pro potenciální zájemce by mohla být zajímavá motivace i fakt, že v mládežnických ligách není třeba odehrát celou sezonu (od října), ale lze se přihlásit na jednotlivé turnaje, tzn. třeba až v únoru či březnu 2016. Také plánujeme uspořádat mezitřídní turnaj na II.stupni ZŠ a na GMH.
Nové skříňky do nářaďovny tělocvičny
7.10.2015
Dnes nám dovezli plechové šatní skříňky, které pro školu zajistil náš klub, abychom mohli v nářaďovně velké tělocvičny rozšířit skladovací prostory na sportovní vybavení. Zajistili jsme i úpravu zámků tak, aby všechny 3 byly na 1 klíč, což by mělo zjednodušit přístup vyučujícím. Následně ještě dochází k vnitřním úpravám (např. vkládání zarážek či boxů) pro lepší uskladnění jednotlivého náčiní.
Zavedené kroužky již běží
24.9.2015
Florbal 1,3 a 4, Fotbal 1+2, Drama 2+3, Angličtina hrou již běží, nyní budeme akcentovat nábor na Interkros (ukázky v hodinách tělocviku), kurzů zdravovědy ZZA, HMZ I a HMZ II atd.
Začíná Angličtina hrou
18.9.2015
Dnes proběhly první hodiny nového kroužku Angličtina hrou.
(23.9.2015: Ohlasy dětí i jejich rodičů jsou velmi pozitivní)
Vynucená změna termínu pro fotbalový trénink
16.9.2015
Na základě neustále se měnícího obsahu požadavku vedoucí družiny (od června již asi 4.verze) nyní pracujeme na změně termínu pro Fotbal 1+2. Nejprve konzultujeme návrh(y) s rodiči již přihlášených členů. Navržený nový termin je čtvrtek 15:00-16:30.
První lekce a tréninky
16.9.2015
Dnes začal prvními hodinami Dramatický kroužek a prvním tréninkem Florbal 1.
Úprava termínu kroužku "Angličtina hrou"
15.9.2015
Drobná úprava termínu kroužku "Angličtina hrou", nyní lépe navazuje na vyučování a následný oběd.
Aktualizace web.stránek kroužků hotova
14.9.2015
Dokončeny úpravy všech stránek.
Zveřejněny rozvrhy ZŠ a GMH
11.9.2015
Dnes po dlouhém čekání byly na webových stránkách ZŠ a GMH zveřejněny rozvrhy a po následné telefonické konzultaci s jedním z tělocvikářů už známe i mírné korekce časů odpoledních tělocviků a umístění předmětu Sportovní hry. Nyní intenzivně pracujeme na vhodném rozmístění termínů pro sport.kroužky a následně pro zdravovědu apod. Věřte, že je to velmi složité (za poslední 4 roky nejtěžší) vzhledem k nepříjemně umístěným solitérním tělocvikům gymnázia. Při vytváření rozpisu je nutné přihlížet na rozvrh hodin věkové skupiny, pro kterou je daná aktivita nabízena, aby nedocházelo k časovým kolizím. Proto budou webové stránky postupně a opakovaně aktualizovány během dneška (pátku) a během víkendu. I v následujících dnech může dojít k nějakým změnám, např. nahrazením kroužku, o který není dostatečný zájem, jinou, žádanější. Případně dojde k vytvoření kratších minijednotek, např. pro začátečníky z řad vyšších ročníků, na těchto minitrénincích budou moci pilovat základní individuální techniku (takové tréninkové minijednotky by probíhaly v malé tělocvičně). Případně specializovaný trénink pro florbalove brankare apod. Sledujte, prosím, tyto webové stránky a stránky jednotlivých kroužků - jakmile bude vypsán termín a související informace, vyplňte webový formulář (na stránkách jednotl. kroužků) a odešlete. Týká se i těch, kteří již dotyčné kroužky navštěvovali v předchozích letech. Děkujeme za pochopení a za spolupráci.
První termíny
9.9.2015
Možnost přihlásit se na kroužky "Angličtina hrou", "Dramatický 1", "Dramatický 2", "Dramatický 3" - pomocí webových formulářů na stránkách jednotlivých kroužků;   u dalších kroužků a kurzů nadále musíme počkat na zveřejnění rozvrhu pro ZŠ a GMH.
Čekání na rozvrh
7.9.2015
Čekáme na zveřejnění rozvrhu, abychom mohli vypsat termíny kroužků a kurzů.
Laser game
6.9.2015
Do 14.9. máme prodlouženou platnost voucherů zdarma pro nejvěrnější členy Klubu. Info mailem.
Nový webový formulář "Předběžný zájem"
3.9.2015
Na stránkách každého z kroužků a kurzů je nový webový formulář "Předběžný zájem", pomocí kterého nám můžete dát najevo zájem o kroužek před vypsáním termínů, což nám umožní s předstihem získat představu o naplněnosti kroužků. Týká se i těch, kteří se již v předešlém roce (předešlých letech) účastnili některého z našich kroužků.
Ukončení sezony
19.6.2015
Ve čtvrtek 18.6.2015 proběhly poslední kroužky, kterými jsme ukončili naši 3.sezonu. Obvyklá osvědčení a malé drobné dárky pro účastníky
Nové kroužky
28.1.2015
Klub Planina otevírá nové dva kroužky. Jsou určené dětem z 1.-3. tříd (zájemci ze 4. a 5.tříd jen po domluvě s lektorkou), oba povede paní učitelka Barbora Nováková (1.B). Dramatický kroužek aneb "Děti hrají divadlo" bude zaměřený na ztvárnění pohádek, dětských textů a příběhů, součástí kroužku by byla rétorická cvičení, hrátky se slovy apod. Zumba pro děti pak zahrnuje tance s prvky zumby, případně i základy společenských tanců a jiné tanečně-pohybové aktivity s hudbou.

Info
22.9.2014
Přislíbený finální rozvrh v tělocvičnách jsme ještě neobdrželi, snad tedy dorazí v tomto týdnu, na což bychom okamžitě reagovali informacemi a naším rozpisem. Sledujte, prosím, náš web každý den.
2014/2015
31.8.2014
V nadcházejícím školním roce pokračujeme v pořádání kroužků florbalu, jen jsme upravili rozložení skupin podle věku a pohlaví do systému, který by měl vydržet ve stejné podobě několik let.
Nově otevíráme kroužky fotbalu (v podobném rozdělení jako je nyní florbal), po loňském počátečním malém zájmu začneme i s interkrosem.
Pro školu pak chystáme speciální turnaje a zajímavé akce pro školu.

Další novinka je zdravověda! Primárně chceme nabídnout možnost absolvovat 40-hodinový kurz zakončený zkouškou na odbornost "Zdravotník zotavovacích akcí" studentům a studentkám gymnázia a případně 8.-9.třídy ZŠ. Pro ZŠ školu v případě zájmu můžeme děti školit poskytování 1.pomoci v rámci znalostí a dovedností, které si mohou na jaře vyzkoušet v soutěži Hlídek mladých zdravotníků (pořádá příslušný oblastní spolek ČČK pro 5-členné týmy). V této oblasti už máme z dřívějších let dobré zkušenosti, hodně studentů díky kurzu projevilo zájem o další vzdělávání v této oblasti (např. Vodní záchranná služba, instruktorský kurz, maskérský kurz apod.) a téměř třetina takových účastníků z řad studentů pak obvykle vystuduje i lékařskou fakultu.

Připravujeme i další kroužky, mj. i na základě vznikající spolupráce se soukromou střední školou pedagogickou, které budeme postupně nabízet ještě letos, nebo od 2.pololetí či v následujícím školním roce. V rámci této spolupráce zkusíme vytvořit i mimořádné projekty ne jiném principu než účasti v kroužcích.

Florbal 2 (pokročilí)
3.10.2013
Začínáme v pátek 4.10.2013. Z družiny vyzvedneme členy cca ve 13:35-13:40. Ti, co do družiny nechodí, počkají venku před dveřmi hl.vchodu u recepce mezi 13:30 a 13:40. Nutná obuv, která neuanechává černé stopy na podlaze (parkety) tělocvičny, vše je těsně po rekonstrukci. Ideální je sálová sportovní obuv (většinou "žluté" podrážky.
Předběžné přihlášky na stránách jednotlivých kroužků
15.9.2013
Ode dneška lze předběžně přihlásit děti na jednotlivé kroužky pomocí webového formuláře.
Stále bez vysvětlení
13.9.2013
Dosud jsme nedostali odpověď, jen nám rodiče potvrdili, že agentura Kroužky o.p.s. rozdává přihlášky. Komplikuje nám to situaci spolu s tím, že ještě neznáme definitivní rozvrh, nemůžeme ani my vytvořit definitivní rozpis. Paradoxně tak má výhodu agentura, která vůbec neměla mít tuto aktivitu letos ve škole umožněnou. Na druhou stranu děkujeme za podporu rodičům dětí z našeho loňského florbalu, kteří již mají zkušenost z loňska. Koneckonců, posoudit náplň kroužku, zaujetí a leckdy i nadšení dětí, které loni chodili na náš florbal, můžete posoudit sami na videu na webových stránkách..
Rozvrhy
8. a 9. 9.2013
Základní kostra rozvrhu je hotova, určitě nebudou stejné časy jako loni. Podle rozvrhů ZŠ a GMH máme vytvořen první návrh. Ale do rozvrhu (rozpisu tělocvičny) ještě přibudou nepovinné tělocviky. Musíme počkat do konce týdne.
Závěrečný trénink - rozlučka
25.6.2013
Na závěr sezny jsme dnes netreénovali, jen jsme se sešli v tělocvičně, předali jsme dětem Osvědčení o absolvování kursu florbalu a předali malý dárek a zdravé občerstvení (müsli tyčinku a jemně perlivou vodu).
Trenérka Niki
8.1.2013
Dnes se již Niki zapojila do trenérské práce, vedla hned úvodní část tréninku... a během pár minut znala všechny členy jménem :-)
Posila v realizačním týmu
11.12.2012
Minulý týden jsme získali trenérku Nikolu, která má v tyto brzké termíny čas docházet na tréninky a která má chuť pracovat s dětmi a zároveň velmi dobré předpoklady. Její účast, bohužel, oddálila viróza.
Objednávky florbalek
1.11.2012
Informace pro rodiče členů jsou v aplikaci, tamtéž možnost objednávky.
Nadějný počet přihlášených
11.10.2012
Do kroužku 1.-2.tříd už je přihlášeno 12 dětí, do 3.-5. tříd 6 dětí.
Web klubu spuštěn
4.10.2012
Webové stránky Klubu Planina spuštěny a zároveň řešena nahromaděná pošta v e-mailu. Děkujeme za trpělivost. nyní tedy začneme řešit přihlášky, případné drobné změny (věkové rozdělení), zprostředkování nákupu osobního vybavení (florbalky, míčky / interkrosky).
Škola poskytla prostor v tělocvičnách
15.9.2012
Škola poskytla velký prostor v tělocvičnách pro naše kroužky, který umožňuje uspořádat 4 kroužky pro různé věkové kategorie. Nyní již jen záleží na náboru a naplnění jednotlivých kroužků. Rozdělení na letáku je tedy jen předběžné, může dojít k přesunům některých ročníků, aby byly rovnoměrně zaplněny kroužky s přihlédnutím k věku a fyzickým předpokladům členů.


 
-hp- © 2011 (stará verze -hp- © 1998-2003)